Jdi na obsah Jdi na menu
 


Land Rover

Land Rover je název britské automobilky vyrábějící terénní a víceúčelová vozidla.

Název Land Rover patřil původně automobilu z roku 1948 inspirovanému vojenským Jeepem – průkopníkovi terénních 4×4 vozidel pro civilní použití. Land Rover byl postaven na podvozku zmíněného Jeepu a díky kvalitní karoserii si vybudoval reputaci odolného vozidla i ve velice náročných podmínkách.

 
Land Rover Series 1
Land Rover 109 (1980)
Land Rover FreelanderPrvní Land Rover byl představen v roce 1948 na autosalónu v Amsterdamu. Byl to model Series 1. Vyrobeno bylo 648 kusů, z čehož se do dnešní doby zachovalo jen 20 exemplářů. Land Rover Series 1 byl předchůdcem dnešních vozů SUV. Poté přišly modely Series 2 a Series 3. Dnes se tento vůz vyrábí pod jmeném Defender. V roce 2007 prošel posledním faceliftem. Má se vyrábět do roku 2010. Land Rover však má ve výrobě i model Range Rover. Dnes jde již o třetí generaci. Dále pak druhou generaci modelu Freelander – Land Rover Freelander 2. Jedním z nejúspěšnějších vozů značky je Discovery. Dnes už je ve výrobě jeho čtvrtá generace. Velký úspech zaznamenal i Range Rover Sport. Autoři prvního modelu jsou Maurice a Spencer Wilks.

V roce 2004 byla představena studie Range Stormer. Podle Land Roveru jde o nejsportovňejší model, jaký kdy společnost vyrobila. Byl na něm odprezentován systém Terrain Response, což byla v roce 2004 světová novinka. Tomuto patentu se dnes žádná automobilka nepřibližuje. V tomto systému je možno si vybrat pět režimů:

1.Na cestu
2.Sníh, led, bláto
3.Vyježděné koleje
4.Písek
5.Kamení
Přesto je možno dobře jezdit např. s režimem písek i na sněhu. Ne však sníh pro jaký je určen mód 2. (hluboký). Tento mód je určený pro zdolávaní velkých odporů.

 

Land Rover Discovery 3

 

Land Rover Range-Rover

 

Land Rover Defender